KURUMSAL      

1972 yılında kurulan Ege Seramik, 1975 yılında üretime başlamıştır Şirket merkezi ve üretim tesisleri, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 325.000 m2'lik bir alanda konumlandırılmıştır.

İstikrarlı yatırım ve büyümeyle, Türk seramik sektörünün liderlerinden ve dünya zirvesindeki en iyi seramik üreticilerinden biri haline gelmiştir.

1992 yılından bu yana halka açık olan şirketin hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmektedir. Yüksek katma değer sağlayan ürünlere yönelik yatırım çalışmalarıyla şuan kurulu yıllık üretim kapasitesi 24.300.000 m2'ye çıkarmıştır.

Ege Seramik hali hazırda üretiminin yarısından fazlasını, elliye yakın farklı ülkeye ihraç etmektedir. Geçmişi uzun yıllar öncesine dayanan satış anlaşmalarına sahip yurtdışı müşteri portföyü ve iç pazar bayi ağı ile Ege Seramik, doyurucu ve istikrarlı talep yapısını, yenilenmiş zengin ürün portföyü ile karşılamaktadır.

 

 

 


 

 Ege Seramik, tasarım, ürün geliştirme, üretim, tesis ve hizmette uluslararası kaliteyi simgeleyen ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni 1994 yılında sektörde almaya hak kazanan ilk kuruluş olmuştur. ( TSE-DQS ) Ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi Belgesi şirketimizin sahip olduğu bir diğer belgedir. Çalışanların güvenliği, depo sevkiyat alanlarının yönetimi, fabrika fiziki güvenliğinin sağlanması, yükleme operasyonları, elektronik veri ulaşımı ve lojistik gibi süreçlerde aranan güvenliğin belgelendirilmesi Global Security Verification ( GSV ) ile sağlanmıştır. 

Ayrıca şirketimiz Fransız standardı NF UPEC belgesine sahiptir. İhracat yapılan tüm ülkeler için gerekli denetim aşamaları olumlu sonuçlanmıştır.

               

Modernizasyon yatırımlarının da yardımıyla, pazarda ve ürün çeşidinde yüksek katma değere yönelen bir stratejiyi benimseyen Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş,  en son teknolojik gelişmelere göre yeniden oluşturulmuş bilgi işlem altyapısı, yenilenen ve otomasyona alınmış üretim hatları ile geleceğe güvenle bakmanın gururu içindedir.
 

           

           MİSYONUMUZ

                Uluslararası standartlarda üretilmiş ürünlerimiz ile;

 

·           Ülkemizin gelişen inşaat sektörüne hizmet etmek,

·           Yenilikçi ve yaratıcı faaliyetlerimiz ile sektöre yön vermek,

·           Mümkün olan zaman ve koşullarda sosyal projelere katılmak,

·           Karlılığı hedefleyerek doğaya ve çevreye, paydaşlarımızın ve ilgili tarafların haklarına ve ulusal  / uluslararası kanun ve düzenlemelere saygılı olmaktır.

 

 

                 VİZYONUMUZ

               Bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı kullanarak ve genişleterek başlattığımız faaliyetler ile;

 

·                Seramik kaplama pazarlarında güvenilir GLOKAL (Global & Lokal) oyuncu olmak,

·                Toplam müşteri memnuniyetinde daha üst sınırlara ulaşmak,

·                Her segment üreticisi olmamak, kâr odaklı olmak, pazar payımızı artıracak şekilde gelişmek ve gelirde sürdürülebilir büyüme sağlamak,

·                Teknoloji dünyasının getirdiği yenilikleri uygulayarak sektörde güncel olmak,

·                Çevresel sürdürülebilirlik anlayışı ile geleceğe yatırım yapmaktır.

 

AnasayfaS.S.S | Site Kullanımı | E-Bülten | İletişim