2011

Sn. İbrahim Polat'tan Eğitime %100 Destek

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. İbrahim Polat'ın adını taşıyan "İbrahim Polat Ege Seramik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi" temel atma töreni 17 Ocak 2011 tarihinde gerçekleşti.

Kemalpaşa ilçesinde gerçekleştirilen temel atma törenine İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ragıp Üye ile çeşitli siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Tören halk oyunları ekibinin gösterisi ile açıldı. Katılımcıların konuşmaları ile devam eden temel atma töreninde gelişen dünya teknolojisinde eğitimin önemine dikkat çekildi.

Sayın İbrahim Polat; "Ege Seramik`e gidip gelirken tek hayalim bir gün okul yaptırmaktı. İsteğim ancak 5 yıl aradan sonra gerçekleşti. Umarım açılışını da birlikte yaparız" diyerek duygularını dile getirdi.

18 derslikli 480 öğrenci kapasiteli okulun Kemalpaşa`da Organize Sanayi bölgesinde olmasının önemli olduğuna dikkat çeken İzmir Valisi Cahit Kıraç , söz konusu okulun globalleşen dünyada bilginin raflarda kalma teorisini sileceğini belirtti. Öğrencilerin bilgilerinin üretim, teknoloji ve sanayi ile bağdaştırılacağını kaydeden Vali Kıraç; "Burada yetişen çocuklar okullarını bitirdikten sonra iş ve staj deneyimini de burada yaşama fırsatı bulacaktır. Öğrencileri mezun oldukları bölümlerle ilgili çeşitli fabrikaların teknik ünitelerinde iş fırsatı bulabilecekler" diye konuştu.Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu başkanımız Sayın İbrahim Polat, İzmir Valisi Sayın Cahit Kıraç, İzmir Emniyet Müdürü Sayın Ercüment Yılmaz, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ragıp Üye ve diğer katılımcılar temel atma törenini birlikte gerçekleştirdi.
 
15 Mayıs 2011 tarihinde açılışı planlanan İbrahim Polat Ege Seramik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin, toplam 13.480 m2 üzerinde kapalı inşaat alanı 3.160m2, zemin ve 2 kat toplamı ise 1950 m2'dir. İçerisinde atölyelerin yer aldığı 1.000 m2'lik binaya ek olarak, bahçesinde de çok amaçlı açık bir spor sahasının bulunmaktadır.